«

»

lut
10

Linoleum – wykładzina z surowców naturalnych

Do bardzo popularnych wykładzin elastycznych wykonach z surowców naturalnych należy linoleum, . Warstwa nośna wykonana jest z mieszanki olejów, mączek roślinnych i żywicy, a kolor wykładziny uzyskujemy dzięki użytych barwników.


Wykładziny z linoleum mają 2-4 mm grubości. Ich całkowita grubość jest jednocześnie grubością użytkową. Warstwa zewnętrzna jest zabezpieczona woskiem. Trwałość współczesnego linoleum jest obliczona na 20-30 lat.

Wykładzina z linoleum  ma wiele praktycznych cech: jest odporna na ścieranie, jest higieniczna, łatwo ją pielęgnować, jest elastyczna – po zgnieceniu szybko się wyprostowuje.

Linoleum jest odporne na bakterie, grzyb, chemikalia, uszkodzenia mechaniczne. To także materiał charakteryzujący się dobrym tłumieniem akustycznym i izolacją termiczną, jest tworzywem niepalnym. Linoleum może być także stosowane na ogrzewanie podłogowe.

 

Komfort

Zastosowanie linoleum
Linoleum jest materiałem wykończeniowym o bardzo szerokim zastosowaniu. Może być układane w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w obiektach użyteczności publicznej. Dzięki temu, że linoleum ma strukturę homogeniczną, możliwe jest długotrwałe użytkowanie tego materiału. Homogeniczna struktura sprawia także, że materiał ten może być poddawany powierzchniowej renowacji.

Kolorystyka linoleum
Nowoczesne wykładziny elastyczne dostępne są w wielu kolorach i wzorach.  Linoleum to także bogactwo wzorów, bo prócz warstw imitujących panele podłogowe czy płytki ceramiczne. Obecnie można też spotkać linoleum w kolorowe figury geometryczne, czy nawet wzory imitujące podłogę z małych kamyków i piasku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>