«

»

kwi
01

Wykładzina do pokoju dziecka – wykładzina elastyczna czy wykładzina dywanowa?

Podłoga w pokoju dziecka jest miejscem, na którym nasz maluch spędza najwięcej czasu. Dlatego też podłoga w jego pokoju powinna być przede wszystkim bezpieczna i praktyczna, a przy kolorowa i zabawiana.

Praktyczna i czysta wykładzina elastyczna

Wykładziny elastyczne są tańszą alternatywą dla podłóg drewnianych i paneli.

Wykładziny elastyczne mają wiele zalet– są higieniczne, łatwe w utrzymaniu w czystości oraz antyalergiczne.

Wykładzina elastyczna zapewnia dobrą izolację termiczną, doskonale tłumi hałas. Dzięki spodniej warstwie z pianki poliuretanowej zapewnia miękkość pod stopami.

Komfort

Dodatkowym atutem wykładzin elastycznych jest ich łatwy montaż i dość niska cena.

Miękka i przytula wykładzina dywanowa

Główną zaletą wykładzin dywanowych jest to, że mają miękką powierzchnię i są wygodnym podłożem do dziecięcych zabaw. Dzięki takiej powierzchni dzieci można po nich chodzić bosymi stopami.

Szeroka gama kolorystyczna pozwala na wybór spośród wielu wzorów wykładzin, zarówno jednobarwnych, jak i z kolorowymi postaciami, czy też drogami i ulicami, po których mogą poruszać się małe samochodziki.

W pokoju dziecięcym doorze sprawdzi się wykładzina dywanowa z gęstym gęstym runem wykonane z miękkiego poliamidu lub weluru, który odporny jest na zagniecenia.

Ważne jest również, aby wykładzina w pokoju dziecka była wykonana na podkładzie filcowym, który wycisza i izoluje od zimnej posadzki. Dodatkowe zastosowanie pod wykładzinę specjalnego podkładu – pianomaty ociepli dodatkowo podłogę.

Wykładziny dywanowe można stosować w pokojach dzieci, które cierpią na alergię.

Komfort

Wykładziny dywanowe posiadają specjalne powłoki antyalergiczne, które zatrzymują kurz na powierzchni i zapobiegają wzbijaniu się kurzu podczas chodzenia. .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>